API 5L sinf X70 yuqori rentabellikga ega quvur
API 5L sinf X70 yuqori rentabellikga ega quvurBu yuqori sifatli, yuqori quvvatli uglerodli po'lat quvur bo'lib, asosan neft, tabiiy gaz va boshqa suyuqliklarni yuqori bosim ostida uzoq-masofalarga tashishda foydalaniladi. "X70" belgisi a ma'nosini bildiradiBelgilangan minimal rentabellik kuchi (SMYS) 70,000 psi (485 MPa).
X70 yuqori rentabellik{0}}va{1}}og‘irlik nisbati tufayli yuqori ish bosimini saqlab turgan holda devor qalinligi ingichkaroq quvurlarni loyihalash imkonini beradi. Bu talab qilinadigan po'latning umumiy tonajini kamaytiradi, bu esa material, transport va payvandlash xarajatlarini sezilarli darajada tejashga olib keladi. Odatda u bilan ta'minlanadiPSL2yuqori{0}}bosimli uzatish loyihalari uchun.
X70 ga yangilash orqali quvur liniyasining umumiy og'irligi va yuk tashish xarajatlarini kamaytirmoqchimisiz?Tejamkor tahlil- uchun bugun biz bilan bog‘laning.
API 5L X70 quvurlari spetsifikatsiyasi jadvali
| Element | Tavsif |
| Standart | API Spec 5L (46-nashr) / ISO 3183 |
| Baho | X70 (L485) |
| Mahsulot spetsifikatsiyasi darajasi | PSL1 va PSL2 (PSL2 X70 uchun sanoat standarti) |
| Ishlab chiqarish turlari | Choksiz (SMLS), ERW, LSAW, SSAW |
| Tashqi diametri (OD) | 2" – 24" (choksiz), 100" gacha (payvandlangan) |
| Devor qalinligi (WT) | SCH 10 dan SCH XXS gacha (60 mm gacha) |
| Uzunlik | SRL, DRL, Triple Tasodifiy yoki Ruxsat etilgan uzunliklar |
| Tugatish | Eğimli uchi (BE), tekis uchi (PE) |
API 5L X70 Materiallar ekvivalenti jadvali
| Standart | Ekvivalent baho |
| ISO 3183 | L485 |
| Xitoy GB/T 9711 | L485 |
| Yevropa EN 10208-2 | L485NB / L485QB |
| Kanada CSA Z245.1 | 483-sinf |
| ASTM (armaturlar) | ASTM A860 WPHY 70 |
| ASTM (Flanjlar) | ASTM A694 F70 |
Kimyoviy talablar jadvali (PSL2 uchun maksimal %)
Eslatma: Nb, V va Ti kabi mikro{0}}qotishtiruvchi elementlar yuqori hosildorlikka erishish uchun qo'shiladi.
| Uglerod (C) | Marganets (Mn) | Fosfor (P) | Oltingugurt (S) | Kremniy (Si) | Nb+V+Ti |
| 0,24% (SMLS) | 1.80% | 0.025% | 0.015% | 0.45% | 0,15% dan kam yoki unga teng |
| 0,22% (payvandlangan) | 1.70% | 0.025% | 0.015% | 0.45% | 0,15% dan kam yoki unga teng |
| Uglerod ekvivalenti | CEiiw 0,43 dan kam yoki teng |
Mexanik xususiyatlar jadvali (PSL2)
PSL2 po'latning juda mo'rt bo'lmasligini ta'minlash uchun ma'lum bir diapazonni talab qiladi.
| Mulk | Qiymat (X70 / L485 darajasi) |
| Hosildorlik kuchi (Min - Maks) | 485 - 635 MPa (70,300 - 92,100 psi) |
| Kuchlanish kuchi (Min - Maks) | 570 - 760 MPa (82,700 - 110,200 psi) |
| Chiqish nisbati | 0,93 dan kam yoki unga teng (Maksimal) |
| Ta'sir energiyasi (Charpy V) | PSL2 uchun majburiy (masalan, 0 darajada 27J yoki undan yuqori) |
API 5L X70 quvur devor qalinligi va jadval jadvali
X70 liniyasi trubkasi uchun mm umumiy o'lchamlar (Ma'lumotnoma ASME B36.10M).
| NPS | OD (mm) | SCH 40 (STD) | SCH 80 (XS) | SCH 120 | SCH 160 |
| 8" | 219.1 | 8.18 | 12.70 | 18.26 | 23.01 |
| 12" | 323.8 | 10.31 | 17.48 | 25.40 | 33.32 |
| 16" | 406.4 | 12.70 | 21.44 | 31.75 | 40.49 |
| 20" | 508.0 | 15.09 | 26.19 | 38.10 | 50.01 |
| 24" | 610.0 | 17.48 | 30.96 | 46.02 | 59.54 |
API X70 (PSL2) sinov talablari
X70 Yuqori rentabellikli quvur yuqori-stressli muhitlarda xavfsizlikni ta'minlash uchun qattiq sinovdan o'tishi kerak:
Gidrostatik sinov:100% quvurlar ichki bosim ostida qochqinning yo'qligi uchun sinovdan o'tkazildi.
Kuchlanish sinovi:Chiqish va valentlik chegaralarini tekshirish.
Charpy V-Notch (CVN) ta'sir testi:Sinish chidamliligini o'lchaydi (PSL2 uchun majburiy).
Og'irlikni tushirish testi (DWTT):> 16" OD quvurlari uchun gaz uzatishda egiluvchan sinish harakatini tekshirish uchun ishlatiladi.
Buzuvchisiz sinovlar-(NDT):To'liq tanani ultratovush (UT) yoki rentgen nurlari bilan tekshirish (choksiz) yoki payvand choki (payvandlangan).
Boshqariladigan{0}}Egish/tekislash testi:Payvand chokining yaxlitligini ta'minlash uchun payvandlangan quvurlar uchun.
API 5L X70 Neft va gaz quvurlari zavodi

API 5L X70 karbonli po'lat quvurlari sinov uskunalari

API 5L X70 neft va gaz uzatish quvurlari sertifikati

TSS
API 5L X70 ning uglerod tarkibi qanday?
Uglerod tarkibiAPI 5L X70quvur yoki yo'qligiga bog'liqPSL1yokiPSL2va shundaymiUzluksiz (SMLS)yokiPayvandlangan.
API 5L spetsifikatsiyasiga (46-nashr) muvofiqmaksimalUglerod miqdori chegaralari quyidagicha:
Maksimal uglerod miqdori (vazn%)
| Mahsulot darajasi | Ishlab chiqarish turi | Maksimal uglerod (C) |
| PSL1 | Uzluksiz (SMLS) | 0.28% |
| PSL1 | Payvandlangan | 0.26% |
| PSL2 | Uzluksiz (SMLS) | 0.24% |
| PSL2 | Payvandlangan | 0.22% |
X70 ning kuchlanish kuchi qanday?
ning kuchlanish kuchiAPI 5L X70quvur - bu materialning sinishidan oldin bardosh bera oladigan maksimal kuchlanish.
API 5L spetsifikatsiyasiga ko'ra, talablar o'rtasida farq qiladiPSL1vaPSL2(Mahsulot spetsifikatsiyasi darajalari):
Chidamlilik qiymatlari
| Spetsifikatsiya darajasi | Minimal kuchlanish kuchi | Maksimal tortishish kuchi |
| PSL1 | 570 MPa (82,700 psi) | Belgilanmagan |
| PSL2 | 570 MPa (82,700 psi) | 760 MPa (110,200 psi) |
Issiq teglar: api 5l gradusli x70 yuqori rentabellikli quvur, Xitoy api 5l gradusli x70 yuqori rentabellikdagi quvur ishlab chiqaruvchilari, etkazib beruvchilari, zavodi
Oldingi
API 5L X65 liniyasi quvuriSizga ham yoqishi mumkin
So'rov yuborish














